E-shop En flag CZ flag SK flag HU flag
 

ATEX. ČESKÝ VÝROBCE SPORTOVNÍHO OBLEČENÍ.

Jsme česká firma a vyrábíme sportovní oblečení na míru.

Oblečení v malých sériích vyrábíme pro mnoho sportovních odvětví již více než dvacet let a výhradně v dílnách plných šikovných lidí. Jednu máme v Brně, další v Jeseníku. Většina našich zákazníků, sportovních nadšenců či profesionálů, je z České a Slovenské republiky. Výjimkou však nejsou ani sportovci-zákazníci z Rakouska, Německa, Francie a dalších evropských zemí.

Mnoho let úzce spolupracujeme s řadou sportovních evropských hvězd, a proto si myslíme, že dokážeme vyhovět každému zájemci o kvalitní oblečení – ať už profesionálnímu týmu veslařů, který se snaží dosáhnout co nejlepšího času či partě cyklo nadšenců, která se naopak snaží dosáhnout pořádné žízně. Jsme totiž ATEX – česká rodinná firma, která obléká do stejné kvality profíky i sportovní nadšence.

Napsali o nás

DENÍK E15
30. 9. 2016 -  Byznys story: Atex roste s úspěchem českého biatlonu

TÝDENÍK EKONOM
3. 4. 2016 -  Šijí dresy nejen pro Soukalovou

GEJZÍR, ČESKÁ TELEVIZE
12. 3. 2015 -  Chytré materiály

DENÍK
2. 2. 2015 -  Dresy pro olympioniky šijí v Brně

TÝDEN
31. 10. 2014 -  Sedláčkova flísovka inspirovala. Výtěžek pomůže armádě

MF DNES
24. 2. 2014 -  Po úspěších biatlonistů v Soči očekáváme víc zakázek

AKTUÁLNĚ.CZ
28. 6. 2013 -  Pochopila včas: Na čínský svetr za 150 Kč nemám

FREERIDE.CZ
20. 6. 2013 -  Jak se dělá ... #1 Dres na zakázku

TÝŽDENNÍK TREND
30. 3. 2013 -  Rodina, čo oblieka šampiónov

DENNÍK PLUS JEDEN DEŇ 
12. 2. 2013 -  Výroba kombinézy trvá jeden deň

Proč ATEX Sportswear

25 LET ZKUŠENOSTÍ
Naše oblečení je testováno špičkovými evropskými sportovci, včetně mistrů světa a olympijských vítězů, a to již více jak dvacet let.

ČESKÝ VÝROBEK
Veškeré naše oblečení je šito výhradně v našich dílnách v České republice.

ZÁRUKA TŘI ROKY
Vzhledem ke kvalitě našeho oblečení si můžeme dovolit garantovat nadstandardní tříletou záruku.

KVALITNÍ MATERIÁLY
Používáme kvalitní materiály od renomovaných evropských firem.

KRÁTKÉ TERMÍNY DODÁNÍ
Nabízíme krátké termíny dodání přizpůsobené potřebám zákazníka. Standardní doba dodání 3 - 5 týdnů v závislosti na velikosti objednávky a ročním období, ve výjimečných případech jsme však schopni dodat oblečení i během několika dní.

ŽÁDNÉ DODATEČNÉ NÁKLADY
Ke každé zakázce nabízíme grafické práce přiměřeného rozsahu zdarma, poštovné zdarma, případné zaslání textilní barevnice rovněž zdarma.

SUBLIMAČNÍ TISK
Tisk provádíme sublimační metodou, při níž nejsou žádná designová či barevná omezení a je zaručena stálobarevnost oblečení.

JEDNODUCHÉ DOOBJEDNÁNÍ
Nemáme stanoveno žádné minimální množství pro doobjednané oblečení ani nezvyšujeme cenu doobjednaných položek.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP
Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, po celý průběh výroby s ním komunikují stejní lidé, snadno dosažitelní na telefonu či emailu.

PROPORČNÍ DESIGN PRO KAŽDOU VELIKOST
V případě objednání více velikostí od jednoho typu oblečení, zpracováváme grafiku pro každou velikost individuálně tzn. proporčně zmenšíme či zvětšíme loga a další design pro každou velikost zvlášť.

DĚTSKÉ A ATYPICKÉ VELIKOSTI BEZ PROBLÉMŮ
I pro atypické či nesportovní postavy jsme schopní vyrobit oblečení, které jim bude sedět. Většinu sortimentu nabízíme i v dětských velikostech, a to pro děti od výšky 122 cm.

VÍCE SPORTŮ, MÉNĚ STAROSTÍ
Nabízíme výrobu oblečení pro mnoho sportovních odvětví - tím je zajištěno, že zákazník má pro všechny své sportovce oblečení ve stejné barvě i kvalitě. Pro zákazníka jsme schopni vyrobit i textilní reklamní bannery či beachflagy pro propagaci jeho firmy či klubu.

 

Historie ATEX Sportswear

2018 únor Na ZOH v PyeongChangu mají naše oblečení sportovci v sedmi odvětvích, celkem se jedná o jednotlivce či atlety z devíti různých zemí! 
2017 listopad Začíná další ročník Světového poháru v biatlonu. Logo ATEX na  oblečení mají letos reprezentační týmy Česka, Slovenska, Litvy a nově i Chorvatska.
2017 říjen Do nové sezóny vstupuje v oblečení naší značky poprvé i česká reprezentace v curlingu. 
2017 červenec Náš nový obchodní zástupce začíná úspěšně působit na švédském trhu, zakládáme rovněž ATEX Hungary. 
2017 březen Spouštíme nový krásný eshop
2016 duben Česká reprezentace ve skyrunningu je prvním týmem, kterému jsme vyrobili oblečení pomocí technologie lepených švů.
2016 leden Na bratislavském ME v krasobruslení jsme poprvé oblékli kompletní českou i slovenskou krasobruslařskou reprezentaci. 
2015 září V Jeseníku otevíráme svou druhou výrobní dílnu.
2015 červenec Máme nově své zastoupení i ve Španělsku a začínáme tak dodávat oblečení na tamější trh.
2015 červen Prostřednictvím svého zástupce rozšiřujeme  působnost na francouzsky mluvící země.
2015 leden Česká zápasnická reprezentace začíná soutěžit v našem oblečení.
2014 říjen V našem oblečení bude v následující sezóně 2014/15 nově nastupovat ke svým závodům i česká reprezentace v severské kombinaci.
2014 záři Nová čtyřletá smlouva s Českým svazem biatlonu byla podepsána, rovněž slovenský tým bude oblékat oblečení ATEX Sportswear další čtyři roky. V dobrém se naopak loučíme s  běloruskou biatlonovou reprezentací.
2014 únor Pro ZOH v Sochi jsme oblékli 44 sportovců ze 3 zemí v 7 sportovních odvětvích, v našem oblečení vybojovali sportovci celkem 11 medailí, z toho čtyři zlaté!
2013 červenec  Zakládáme společnost ATEX Sportswear Norge, snažíme se tak prorazit v Norsku, v samotné kolébce běžeckého lyžování.
2013 červen Po čtyřleté odmlce navazujeme na spolupráci s Českým veslařským svazem, v našem oblečení tak opět závodí i největší hvězdy českého sportu Mirka Knapková a Ondřej Synek. 
2013 únor V domácím prostředí Nového Města na Moravě se koná největší sportovní událost roku -  Mistrovství světa v biatlonu,  na kterém hned čtyři reprezentace (CZK, SVK, BLR, NZL)  oblékají naši značku.
2012 listopad Stáváme se oficiálním partnerem triatlonového a běžkařského svazu,  přesněji tedy České triatlonové asociace a Úseku běžeckých disciplín Svazu Lyžařů.
2012 duben Otevíráme pobočku firmy ve slovenském Popradu.
2012 leden Zakládáme společnost ATEX Sportswear SK, jsme tak blíže našim slovenským zákazníkům
2010 listopad Otevíráme pobočku naší firmy v Praze. Ta slouží zároveň i jako maloobchodní prodejna.
2010 květen Podepisujeme partnerskou smlouvu i se slovenskou reprezentací v biatlonu. Naše oblečení tak nově obléká i velká hvězda slovenského sportu, čerstvá olympijská vítězka, Anastasiya Kuzmina.
2009 duben Začínáme oblékat běloruskou biatlonovou reprezentaci, včetně nejpopulárnější běloruské sportovkyně Daryi Domrachevy.
2009 březen V brněnském sídle firmy otevíráme naši první maloobchodní prodejnu.
2008 červenec Firmě Hi-Tec dodáváme oblečení pro český paralympijský tým na hry v Pekingu. V našich dílnách vznikají i malosériové řady oblečení pro další renomované značky (ONE WAY Sport, Kappa...).
2006 září Změna ve vedení firmy, odchází zakladatel firmy Jaromír Fridrich, oficiálně se na řízení firmy začínají podílet synové Oldřich Sova a Michal Fridrich. ATEX Sportswear je tak nadále rodinnou firmou. (Český fotbal tak v Michalu Fridrichovi ztrácí velkou naději pro útočné řady své reprezentace a v následujících letech marně hledá následovníka, pro později značně vyhořelého, Milana Baroše ;) 
2003 Kontaktuje nás Petr Novák, který potřebuje tréninkové oblečení pro své sportovce. K největším nadějím jeho Nowis Teamu patří patnáctiletá Martina Sáblíková.
2002 Od běhu na lyžích není daleko k biatlonu - české reprezentaci vyrábíme nejdříve oblečení pro letní přípravu, od roku 2006 pak vyráží v našich kombinézách i do světového poháru.
2001 Pro každého cyklistu je logickým doplňkovým zimním sportem běh na lyžích. Přizpůsobujeme se tomu i my a po několik a letech praxe a testování dosahujeme mety nejvyšší: oblékáme českou reprezentací v běhu na lyžích. Díky tomu ATEX Sportswear později obléká celá česká špička včetně olympijských medailistů Kateřiny Neumannové, Lukáše Bauera či Martina Koukala.

Zkušenosti s výrobou elastického oblečení úročíme i jiném zimním sportu: krasobruslení. V tomto roce nás kontaktuje pan Březina - začínáme oblékat jeho jedenáctiletého syna Michala.
2000 prosinec Jan Hruška, nová hvězda české cyklistiky, se připravuje na novou sezónu v našem oblečení. V dalších letech ho následují opravdoví velikáni české silniční cyklistiky: Ján Svorada, Tomáš Konečný, Michal Hrazdíra, Lubor Tesař a další.
2000 listopad Vzniká první verze našich stránek www.atexsport.cz.
1999 Aerobic jede! Oblékáme Tomáše Krmíčka, později několikanásobného mistra světa v tomto sportovním odvětví.
1998 Obepnuté elastické oblečení nejsou doménou jen aerobicu, ale i v dost vzdáleném sportu: bobování. Naše kombinézy tak na sebe poprvé ve světovém poháru navléká česká reprezentace v bobování.

Po Petrovi Vabrouškovi , spolupracujeme i s jeho bratrem Michalem, pozdějším mistrem světa ve veslování. Vrháme se proto na vodu, v našem oblečení vesluje elitní český tým pražské Dukly později i celá česká reprezentace včetně Ondřeje Synka a Mirky Knapkové. S Václavem Chalupou pak spolupracujeme na jeho Chalupa Cupu.
1996 Oslovuje nás Petr Vabroušek, student brněnské MU, s žádostí o pomoc se zajištěním triatlonového oblečení. V návaznosti na něj oblékáme i jeho týmového kolegu, pozdějšího mistra Evropy, Filipa Ospalého.
1994 Jen pár kroků od naší firmy má svou tělocvičnu zápasnický klub TAK HELLAS - začínáme s výrobou zápasnického oblečení. Ze stejných, geografických, důvodů zhotovujeme první řadu fotbalového oblečení pro náš "domovský" tým FC Medlánky.
1993 Zpočátku se věnujeme výrobě oblečení na cyklistiku a, tehdy velice populárnímu, aerobicu. Začínáme spolupracovat s cyklistickým oddílem Dukly Brno, se kterým je spjat Jaromír Fridrich díky své cyklistické kariéře.
1992 červenec Manželé Alena a Jaromír Fridrichovi zakládají firmu ATEX spol. s r.o. Alena tím úročí své mnohaleté zkušenosti v oblasti módního návrhářství a výroby oděvů, Jaromír svou kariéru profesionálního cyklisty (mj. dvojnásobný mistr ČR v silniční cyklistice).